Pożyczki z komornikiem

Pożyczki z komornikiem dla zadłużonych

pożyczka z komornikiem
pożyczka z komornikiem

Z pewnością wielu z Was zastanawia się, czy pożyczki z komornikiem są dostępne w przypadku zajęć komorniczych. W przypadku tradycyjnych instytucji finansowych, takich jak banki, to faktycznie, zajęcie przez komornika mienia czy pensji jest przeszkodą nie do pokonania i w żadnym wypadku nie uzyskamy z tej strony dodatkowej pomocy finansowej. Banki ze względu na restrykcyjne prawo, jakiemu podlegają, nie mogą ryzykować depozytem swoich klientów w przypadku osób o tak poważnych problemach finansowych, uniemożliwia to samo prawo bankowe, które zakazuje tego typu praktyk. W przypadku firm pożyczkowych, które bazują na swoim własnym kapitale i nie podlegają w pełni tym samym przepisom prawnym co tradycyjne banki, istnieje szansa na uzyskanie wsparcia finansowego przez osoby, których zadłużenie zostaje ściągane przez komornika. Wszystko de facto zależy od indywidualnej oferty firmy pozabankowej oraz od sposobu zabezpieczenia takiego kredytu przez pożyczkobiorcę.

Które pożyczki z komornikiem wybrać?

Wybór nie jest zbytnio trudny, gdyż na rynku nie ma wiele firm, które oferują tego typu pożyczek. Na początek można sprawdzić ofertę serwisu Łatwy Kredyt – gdzie pierwsza pożyczka może być zaciągnięta za darmo. Chodzi o kwotę 1500 złotych bez żadnych kosztów. W przypadku większych kwot, godne uwagi są inne firmy takie jak np. Profi Credit, który oferuje pożyczkę do 25 tys. złotych na 48 rat. Warto sprawdzić również ofertę firmy KredytOK i Rapida Money, które również nie mają problemu z udzieleniem pożyczki dla osób ze złą historią kredytową.

Pożyczki dla zadłużonych – sprawdzone firmy
Krótkie FAQ

1. Definicja pożyczki z komornikiem?

Pożyczka z komornikiem to taka, która jest udzielana osobom co do których zastosowano procedurę egzekucji komorniczej. Są to najczęściej osoby w ciężkiej sytuacji materialnej, którym banki nie chcą udzielić pomocy finansowej. W stosunku do takich osób istnieje bardzo duże ryzyko, że nie będą spłacać zaciągniętego zobowiązania.


2. Dla kogo pożyczka z komornikiem ?

Pożyczki dla zadłużonych z komornikiem dostępne są dla osób ze stałym dochodem, który pozwala na spłatę comiesięcznej raty. Klient wspólnie z firmą pożyczkową ustala kwotę wynagrodzenia, czy też renty lub emerytury pozostanie po potrąceniu przez komornika sądowego.


3. Skąd pożyczkodawca wie o komorniku?

Taka informacja prezentowana jest na raporcie w BIK (Biurze Informacji Kredytowej). Oprócz firmy udzielającej pożyczki, raport ten dostępny jest również dla BIG InfoMonitor – czyli jednego z biur informacji gospodarczych, gdzie pożyczkodawca również zasięga opinii.

Please follow and like us:
error
 

Dodaj komentarz